Labākā piesaldēšanas metode

Wortie ir ātrs, drošs un efektīvs

Kārpu raksturojums


-    Kārpas ir labdabīgi ādas veidojumi, ko izraisa cilvēku papilomas vīruss, kura ietekmē veidojas kupola formas keratīna izaugumi, bieži ar mozaīkas rakstu.
-    Kad kārpas ir izveidojušās, no tām var būt grūti atbrīvoties. Bet parasti tās pašas izzūd mēnešu vai gadu laikā.
-    Kārpas var augt jebkurā ķermeņa vietā, lai gan visbiežāk tās parādās uz rokām un pēdām. Visizplatītākās kārpas ir skolas vecuma bērnu un jauniešu vidū.
-    Varžacis var tikt iespiestas zem ādas virsmas stāvēšanas vai iešanas izraisīta spiediena dēļ. Pakāpeniski āda virs kārpas sabiezē un veidojums  sāk līdzināties tulznai.

Cik daudz cilvēku cieš no kārpām?

Apvienotajā Karalistē gada laikā kārpas izveidojas vismaz vienam no katriem četrpadsmit cilvēkiem (4,4 miljoniem cilvēku gadā). No kārpām cieš viens no pieciem bērniem vecumā no 12 līdz 16 gadiem.

Apvienotās Karalistes nacionālā veselības dienesta veiktajā aptaujā, kurā piedalījās 1000 bērnu ar kārpām, atklāts, ka:

 

-    74 procentiem bija kārpas;
-    24 procentiem bija varžacis.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Galvenās diegveida papilomu īpašības

 

Ādas diegveida papilomas ir nekaitīgi ādas izaugumi, kas nav lipīgi. Ādas papiloma ir tad, ja ādas veidojumam ir VISAS turpmāk nosauktās fizikālās īpašības: tas ir miesas krāsā, mīksts un viegli kustināms, nesāpīgs un no apkārtējās ādas paceļas uz neliela, šaura kātiņa. Diegveida papilomas sastopamas bieži, rodas dzīves laikā un nav ļaundabīgas, un to skaits var būt no vienas līdz simtiem. Lai arī dažas papilomas var nokrist pašas, vairums papilomu pēc izveidošanās saglabājas. Ādas papilomu medicīniskais nosaukums ir fibroepiteliāls polips.

Fibroepiteliālie polipi jeb ādas papilomas veidojas vietās, kur āda krokojas vai rīvējas pret ādu vai apģērbu, piemēram, uz kakla, padusēs un cirkšņos, kā arī uz sejas. Lai arī šo veidojumu rašanās cēlonis nav skaidri zināms, daži pētījumi liecina, ka šī patoloģija ir saistīta ar kārpu izraisītāju CPV (cilvēku papilomavīrusu).

 

Ādas papilomas sastāv no asinsvadiem un kolagēna šķiedrām (noteikta veida olbaltuma), ko aptver āda. Pie pārējās ādas tās ir piestiprinātas ar kātiņu, kura resnums var būt dažāds, taču parasti tas ir tievs. Ja ādas papilomas bieži rīvējas gar apģērbu vai citiem materiāliem, tās var kļūt sakairinātas, un bieži tas ir iemesls šo veidojumu likvidēšanai, taču iemesls var būt arī kosmētiski nepievilcīgais izskats, kas rada nepatīkamas emocijas.

 

-    Ādas papilomas ir bieži sastopamas un izpaužas kā nelieli, miesas krāsas izaugumi uz tieva kātiņa.
-    Ādas papilomas biežāk rodas uz plakstiņiem, kakla, padusēs un cirkšņos un parasti ir 1–5 mm lielas.
-    Palielinoties vecumam, ādas papilomu kļūst vairāk. Bērniem tās ir reti, tāpēc fibroepiteliālie polipi šīs vecuma grupas cilvēkiem ir jāizmeklē papildus.
-    Ādas papilomas pārsvarā veidojas ādas krokās vai ādas apvidos, kur ir liela berze, piemēram,

 

- padusēs,

- uz plakstiņiem;

- cirkšņos;

- uz sēžamvietas;

- zem krūtīm.