Labākā piesaldēšanas metode

Wortie ir ātrs, drošs un efektīvs

Kārpas un varžacis


Kārpas izraisa cilvēku papilomas vīruss. Identificēti vairāk nekā 100 dažādi cilvēku papilomas vīrusa veidi, no kuriem izplatītākie vīrusi, kas izraisa kārpu veidošanos uz ādas, ir 1, 2, 3, 4, 7, 10 un 27 tipa. Vīrusi spēj iekļūt ādā caur niecīgām spraugām ādas virskārtā. Infekcija izraisa keratinocītu metaplāziju, tie pakāpeniski izveido keratīna granulas, kas nekrotizējas. Vīrusa skartie keratinocīti netiek iznīcināti un tāpēc aizsargā vīrusu no nēsātāja imūnsistēmas, pieļaujot nepārtrauktu kārpu augšanu.

 

 

Par varžacīm

 

Varžacis izraisa cilvēku papilomas vīruss. Tās ir ļoti izplatītas un dzīves laikā ar tām saskaras lielākā daļa cilvēku. Varžacis ir lipīgas un var būt sāpīgas, īpaši, ja tās skar pēdu apakšu. Varžacis izplatās tiešā kontaktā ar ādu vai netiešā kontaktā ar inficētajām virsmām (piemēram, peldbaseinos vai koplietošanas dušās), lai gan par spēcīgāku riska faktoru kā peldbaseinu un koplietošanas dušas telpu izmantošana ir  uzskatāms ģimenes loceklis ar varžci vai arī augsta kārpu un varžacu  izplatība bērna klasē. Ja to ieskrambā vai apdauza, tā var asiņot, tāpēc vīrusam ir vieglāk inficēt citu ķermeņa daļu, ja tās ādā ir ieplaisājumi.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Par ādas diegveida papilomām

 

Kāpēc ādas papilomas rodas?

 

Zinātnieki nav vēl pilnīgi sapratuši, kas izraisa ādas papilomu rašanos, lai gan vairums speciālistu ir vienisprātis, ka ticamākā ir teorija par berzi, jo šie veidojumi biežāk rodas ādas krokās, krūštura lencītes vai locītavu tuvumā. 

Citi faktori, kam varētu būt nozīme, ir noteiktu formu CPV (vīrusa, kas cilvēkam izraisa kārpas), hormonālas izmaiņas grūtniecības laikā un insulīnrezistence, kāda rodas cukura diabēta slimniekiem.