Labākā piesaldēšanas metode

Wortie ir ātrs, drošs un efektīvs

Kā cilvēks var inficēties?


Kārpas tiek viegli pārnestas tiešā saskarē ar cilvēku papilomas vīrusu. Vīrusi spēj iekļūt ādā caur sīkiem ieplaisājumiem epitēlija virsmā. Pieaugušo vidū kārpas ir retāk izplatītas, jo lielākajai daļai pieaugušo ir izveidojusies imunitāte pret izplatītākajiem cilvēku papilomas vīrusu veidiem, kamēr bērni vēl aizvien ir uzņēmīgi. Infekciju citiem var nodot, lietojot kopīgus dvieļus, skuvekļus vai citas personīgās mantas. Pēc saskares ar cilvēka papilomas vīrusu kārpa var vairākus mēnešus lēni augt zem ādas.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kā ādas papilomas tiek pārnestas?

 

Ādas papilomas nav infekciozas.

 

Ādas papilomas vispārējā populācijā ir ļoti bieži, tās ir 46% iedzīvotāju. Ar vecumu ādas papilomu kļūst vairāk, un tās ir līdz pat 59% pieaugušo cilvēku vecumā līdz 70 gadiem.

Gandrīz katram cilvēkam kādā dzīves brīdī radīsies ādas papiloma, taču tās rašanās iespēja palielinās līdz ar vecumu. Vīriešiem un sievietēm ir vienāda nosliece uz ādas papilomu rašanos. Grūtniecība, cukura diabēts un aptaukošanās ir saistīta ar ādas papilomu rašanos; cilvēkiem ar lieko ķermeņa masu to, iespējams, izraisa pastiprinātā ādas berze krokās.